Pamiątki w Szwajcarii


Strona główna -> Szwajcaria -> Pamiątki w Szwajcarii
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Kupując w Szwajcarii nie powinniśmy czuć się zawiedzeni, ponieważ kraj ten słynie z produktów wysokiej jakości. Pamiątki jakie możemy przywieźć z wyprawy do Szwajcarii to głównie artykuły z których ona słynie, a są to przede wszystkim: zegarki, scyzoryki i przybory piśmiennicze.

Główne miasta SzwajcariiZurych, Genewa, Bazylea i Lugano mogą poszczycić się imponującymi deptakami, przy których znajdziemy najbardziej luksusowe domy towarowe i butiki światowej sławy projektantów, a także antykwariaty i galerie. Najsłynniejszy deptak Bahnhofstrasse znajduje się w najbardziej znanym mieście kraju, Zurychu, jego długość i przede wszystkim mnogość proponowanych produktów imponuje nawet najbardziej wybrednym kupującym.


Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo w ekskluzywnych butikach, warto poszukać sklepów z pamiątkami, bazarów lub pchlich targów w mniejszych miastach, w szczególności kurortach narciarskich. Wśród narciarzy szusujących po szwajcarskich stokach zakupy są równie popularną rozrywką co jazda na nartach. Można tam znaleźć urokliwe szwajcarskie pamiątki idealnie nadające się na prezenty dla najbliższych.


Najsłynniejsza sieć sklepów Heimatwerk, której punkty znajdują się w całym kraju, oferuje ręcznie wykonane tekstylia, ceramikę, zabawki i inne oryginalne przedmioty.


Szwajcaria to przede wszystkim raj dla smakoszy serów, nie można zatem wrócić stamtąd nie przywożąc choćby kawałka. Przed zakupem można oczywiście spróbować różnych gatunków, zapewne wśród takiej liczby serów każdy znajdzie coś dla siebie. Po uczcie serowej koniecznie trzeba skosztować słynnej na cały świat szwajcarskiej czekolady, w tym celu najlepiej znaleźć sklepy Sprungli.


Chcąc kupić coś wyjątkowego i typowo szwajcarskiego warto w sklepach poszukać tych marek: Victorinox – najbardziej znana na świecie firma produkująca szwajcarskie scyzoryki; Caran d’ Ache – luksusowe przybory piśmiennicze przede wszystkim pióra; Certina, Tissot, Bisset - słynące z precyzji szwajcarskie zegarki; Sprungli i Teuscher – najbardziej znani producenci szwajcarskich czekoladek.Szwajcaria - miasta

Bazylea Berno Genewa Lozanna Luzerna Zurych


Szwajcaria - co warto wiedziećSzwajcaria - Ciekawostki o Szwajcarii Ciekawostki o Szwajcarii
W roku 1999 uchwalono Konstytucję Federacji Szwajcarskiej, do tego czasu każdy z 26 ...
Szwajcaria - Tradycje w Szwajcarii Tradycje w Szwajcarii
Dobry, choć nie tylko szwajcarski obyczaj każe pozdrowić właściciela po ...
Szwajcaria - Szwajcaria święta Szwajcaria święta
Oficjalne święta państwowe i kościelne obchodzone w Szwajcarii to: 1-go ...
Szwajcaria - Przepisy drogowe w Szwajcarii Przepisy drogowe w Szwajcarii
W Szwajcarii obowiązkowym wyposażeniem pojazdu są pasy bezpieczeństwa na ...
Szwajcaria - Parkowanie i parkingi w Szwajcarii Parkowanie i parkingi w Szwajcarii
Postój ma parkingach autostradowych nie różni się niczym od parkingów w innych ...
Szwajcaria - Taksówki w Szwajcarii Taksówki w Szwajcarii
Szwajcaria ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, dzięki ...
Szwajcaria - Mapa Szwajcarii Mapa Szwajcarii
Szwajcaria - Kuchnia szwajcarska Kuchnia szwajcarska
Szwajcaria jest krajem bogatym zarówno w kontekście gospodarki, jak i krajobrazu czy ...

Pamiątki w Szwajcarii - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies